logo srdce

Srdce

Srdcí

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Český rekord

Projekt SRDCE SRDCÍ byl 24. července 2009 v Pelhřimově zaregistrován agenturou Dobrý den jako český rekord v kategorii „Největší hodina biologie“ (zápis rozhodčího) (certifikát).

rekord

V březnu 2010 byl projekt Srdce srdcí nominován na Rekordmana roku (info zde).

Vyhlášení Rekordmana roku proběhne 12. 6. 2010 v Pelhřimově:
V sobotu 12. 6. 2010 proběhne v Pelhřimově jubilejní 20. ročník festivalu Pelhřimov-město rekordů (největší akce svého druhu v Evropě). Projekt Srdce srdcí byl nominován v kategorii hromadných rekordů na Rekordmana roku - vyhlášení vítěze proběhne na slavnostním galavečeru ve 20.00 hod na pelhřimovském náměstí.

Program galavečera v Pelhřimově

Ukázky festivalových novin 2010/6:

 

agentura-dobry-denAgentura Dobrý den, s.r.o.

Nábřeží rekordů a kuriozit 811, 393 01 Pelhřimov

Tel./fax 565323163

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://www.dobryden.cz/

 

kniharekorduO agentuře Dobrý den

Podmínky registrace u agentury Dobrý den

O České knize rekordů

Ukázka z České knihy rekordů

Ukázka certifikátu registrovaného rekordu
 


GUINNESS World Records 

Veškerá jednání s GWR musí vést přímo aktér potenciálního rekordu. Administrativní kroky registrace je poměrně zdlouhavý byrokratický postup. Posuďte sami, co je potřeba pro registraci udělat. Sledujte, jak probíhají naše jednání s kanceláří GWR:

  • Založili jsme si účet na http://www.guinnessworldrecords.com/.
  • Srdce srdcí jsem se rozhodli zaregistrovat u Pelhřimovské agentury Dobrý den, která je databankou rekordů a kuriozit v České republice.
  • Prostudovali jsme základní potřebné informace („Making a rekord Attempt"), a přes sekci „break/set a rekord" jsme vyplnili elektronickou aplikaci, jejíž součástí jsou veškeré informace o plánovaném rekordu („Making your Rekord Propsal")
  • V případě, že GWR má o rekord zájem, obdržíte písemně jednací a členské číslo („Udělení Claim ID"). Současně Vám bude zaslán soubor s 8 stránkovou smlouvou a podrobnými informacemi a pokyny pro daný rekord („General information on rekord breaking", „Agreement regarding record attempt").
  • Vyplněnou a podepsanou smlouvu jsme zaslali do kanceláře GWR. Do 6 týdnů obdržíte návrh kategorie, do které byl Váš pokus zařazen a kompletní závazná pravidla, kterými se daná kategorie vyznačuje. (za poplatek 400 liber můžete žádat odpověď do 3 dnů).
  • Náš pokus byl navržen do kategorie Největší srdce vytvořené zlidí („Návrh kategorie Largest human heart formation". Jednou zpodmínek účasti vtéto kategorii je jednotné červené oblečení všech účastníků (viz „Podmínky vymezující kategorii LHHF"), což je vzásadním rozporu schoreografií našeho projektu. Kategorie, která by lépe odpovídala našemu funkčnímu modelu srdce, vdatabázi GWR neexistuje.
  • Doporučeným dopisem do kanceláře GWR jsme poslali podrobné vysvětlení se zdůvodněním, proč nemůžeme podmínky navržené kategorie respektovat („To Ms. Spargue - kopie dopisu").
  • GWR navrhuje pro náš projekt vytvořit novou kategorii The biggest biology class/lab.
  • Po vzájemných jednáních bylo s GWR dohodnuto zařadit projekt Srdce srdcí do kategorie „The largest biology lesson". Podmínky, které je nutné dodržet pro úspěšnou registraci do Guinnesovy knihy rekordů jsou shrnuty v dokumentu „Největší hodina biologie - instrukce".
  • Potřebné formality a povinná dokumentace potřebná pro úspěšnou registraci do Guinnesovy knihy rekordů jsou popsány v dokumentu „Materiály pro uznání světového rekordu". 

Srdce srdcí jsem se rozhodli zaregistrovat u Pelhřimovské agentury Dobrý den, která je databankou rekordů a kuriozit v České republice.

Anketa
od SRDCE k OPLOZENÍ
Náhled fotogalerie
Kostýmy - levý a pravý komoráři
komorari levi kostym komorari pravi kostym
Kostýmy - levý a pravý síňaři
sinari levi kostym sinari pravi kostym
Krvinky a převodní systém
KRVINKY kostym PREVODNI SYSTEM kostym
Dokument o srdeční záležitosti

obaldvd1

Autor: Lenka Bičová, studentka filmové vědy FF UP Olomouc

Charakteristika videa: studentský dokument mapující jednotlivé nácviky, tiskovou konferenci i vlastní akci na Horním nám. 25.6.2008. Originálně kombinuje filmový záznam s fotografiemi - obsahuje jak pohledy přímo z náměstí, tak z výšky 10m okolních budov. Na pozadí dokumentu je využit jak autentický zvuk během akcí, tak dokreslující zvukové nahrávky.

Délka: 45 min

Pozemní pohled na Srdce srdcí

obaldvd2

Autor: Martin Buka, AVC UP Olomouc

Charakteristika videa: soukromý pohled profesionála na akci Srdce srdcí 25.6.2009. DVD má dvě části: 1. část filmu zaznamenává přípravu a vlastní průběh Hodiny biologie-denní varianty. Střihový dokument působivě pracuje s detaily účastníků akce v kombinaci s doprovodnou hudbou i autentickým zvukem. 2. část filmu představuje doprovodný program akce (Nadace pro srdce Hané, taneční a hudební doprovodná vystoupení), dále pak večerní světelnou variantu Srdce srdcí. Dokument končí zajímavými záběry na technické zázemí akce vč. jeho úklidu.
Na závěr dokumentu jsou uvedena jména všech aktivních účastníků akce

Délka: 1. část - cca 7 min, 2. část - cca 15 min

Srdce srdcí - ze země i z „oblaků"

obaldvd3

Autor: Jan Bartoň a Filmové studio Olomouc

Charakteristika videa: Profesionální střihový dokument o přípravě i realizaci projektu Srdce srdcí. Dokument obsahuje záznamy z jednotlivých nácviků na hale UP i vlastní akce na Horním náměstí 25.6.2009, kdy jsou kombinovány záznamy z náměstí, oken okolních budov i 34 m vysoké plošiny. Součástí závěrečných titulků jsou uvedeny jména všech organizátorů i aktivních účastníků rekordu.

Délka: cca 18 min

Kombinované DVD

obaldvd4

Autor: J. Bartoň, M. Buka a AVC UP Olomouc

Charakteristika videa: DVD obsahuje kombinaci DVD č.2, 3, reportáž Audiovizuálního centra UP Olomouc a fotogalerii.

Spoluorganizátoři
Logo kraje logo olomouc logo sanofa logo prohane UP logo horizont cz