logo srdce

Srdce
srdcí

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Další hodina kreativní biologie pod širým nebem!? Tým projektu Srdce srdcí, který loni na Horním nám. V Olomouci připravil největší hodinu biologie na světě, začíná s přípravou nového tématu - OPLOZENÍ. Také tentokrát má biologické téma přesah do řady dalších oblastí, např. lékařských věd, etiky, sexuální výchovy mládeže, internetu, sexuální orientace, náboženství a dalších. Organizátoři chtějí s podporou odborníků rozvinout ve společnosti debatu na témata, která u některých skupin obyvatel mají stále punc něčeho tajemného či tabuizovaného. Stejně jako při naší první akci máme hlavní cíl - formou originální hodiny kreativní biologie chceme vytvořit za pomocí stovek lidí model splynutí spermie s vajíčkem a jeho první faze rýhování. Uvědomujeme si, že téma může vyvolávat kladné i záporné reakce, a proto uvítáme vaše připomínky a náměty (anketa). Ke spolupráci zveme i odborníky, partnery a sponzory ze všech oblastí, kterých se toto téma dotýká. Projekt pod zatím pracovním názvem OPLOZENÍ by měl vyvrcholit na jaře roku 2012.

Soutěž o 1000 Kč,- „ NAVRHNI NÁZEV NOVÉHO PROJEKTU“

Uvítáme vaše návrhy jména pro uvažovaný projekt. Pokud máte jiný nápad než „Oplození“, „Zrození života“, „A je tu život?...“ pošlete ho na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny V případě realizace projektu bude autor vítězného návrhu odměněn 1000, -Kč. Uzávěrka soutěže 31.12.2010.

Řekněte nám svůj názor k připravovanému projektu

Zájem o spolupráci:

Odborná spolupráce: Uvítáme odborné spolupracovníky a poradce z řad lékařů, sexuologů, psychologů, pedagogů, církve aj. Zájemci, prosím, hlaste se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Organizační pomoc: Při sestavování projektového týmu hledáme zájemce, ochotné organizačně pomoci při realizaci projektu (propagace, nábor účastníků, organizace nácviků, grafická podpora, vyhledávání sponzorů, videodokumentace, příprava projektových materiálů aj.): registrace ZDE.

SPONZORSTVÍ: Hledáme finanční popř. materiální podporu projektu (kostýmy a drobný spotřební materiál, kancelářské vybavení, tisk projektových materiálů, propagace, reklama, prezentační technika atd.) Formálně řešeno dle přání sponzora Dohodou o propagaci mezi UP Olomouc a sponzorem, popř. Darovací smlouvou): kontaktujte, prosím Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. popř. 732154801. 

Anketa
od SRDCE k OPLOZENÍ
ANO – Projekt pomůže rozšířit užitečné informací mezi širokou veřejnost - 50%
ANO – Projekt může mnohým pomoci k otevřené diskusi o problémech - 25%
ANO – Určitě to bude zajímavá recese - 12.5%
ANO – Realizaci projektu doporučuji, ale vhodně a citlivě - 0%
SPÍŠ ANO – Zajímavé, ale provokující - 0%
NEVÍM – Nevím, co si o tom myslet, neumím si to představit - 0%
SPÍŠ NE – Nejsem si jist(á), jestli je to dobrý nápad - 0%
NE – Takové věci mne nezajímají - 12.5%
NE – Považuji to za nevhodné - 0%
NE – Je to v rozporu s mým náboženským vyznáním - 0%
ROZHODNĚ NE – Jsem zásadně proti, je to nemorální a nikomu to nic nepřinese - 0%

Celkem hlasů: 8
Hlasování v této anketě bylo ukončeno na: %16 %b %2017 - %00:%lis
Náhled fotogalerie
Kostýmy - levý a pravý komoráři
komorari levi kostym komorari pravi kostym
Kostýmy - levý a pravý síňaři
sinari levi kostym sinari pravi kostym
Krvinky a převodní systém
KRVINKY kostym PREVODNI SYSTEM kostym
Dokument o srdeční záležitosti

obaldvd1

Autor: Lenka Bičová, studentka filmové vědy FF UP Olomouc

Charakteristika videa: studentský dokument mapující jednotlivé nácviky, tiskovou konferenci i vlastní akci na Horním nám. 25.6.2008. Originálně kombinuje filmový záznam s fotografiemi - obsahuje jak pohledy přímo z náměstí, tak z výšky 10m okolních budov. Na pozadí dokumentu je využit jak autentický zvuk během akcí, tak dokreslující zvukové nahrávky.

Délka: 45 min

Pozemní pohled na Srdce srdcí

obaldvd2

Autor: Martin Buka, AVC UP Olomouc

Charakteristika videa: soukromý pohled profesionála na akci Srdce srdcí 25.6.2009. DVD má dvě části: 1. část filmu zaznamenává přípravu a vlastní průběh Hodiny biologie-denní varianty. Střihový dokument působivě pracuje s detaily účastníků akce v kombinaci s doprovodnou hudbou i autentickým zvukem. 2. část filmu představuje doprovodný program akce (Nadace pro srdce Hané, taneční a hudební doprovodná vystoupení), dále pak večerní světelnou variantu Srdce srdcí. Dokument končí zajímavými záběry na technické zázemí akce vč. jeho úklidu.
Na závěr dokumentu jsou uvedena jména všech aktivních účastníků akce

Délka: 1. část - cca 7 min, 2. část - cca 15 min

Srdce srdcí - ze země i z „oblaků"

obaldvd3

Autor: Jan Bartoň a Filmové studio Olomouc

Charakteristika videa: Profesionální střihový dokument o přípravě i realizaci projektu Srdce srdcí. Dokument obsahuje záznamy z jednotlivých nácviků na hale UP i vlastní akce na Horním náměstí 25.6.2009, kdy jsou kombinovány záznamy z náměstí, oken okolních budov i 34 m vysoké plošiny. Součástí závěrečných titulků jsou uvedeny jména všech organizátorů i aktivních účastníků rekordu.

Délka: cca 18 min

Kombinované DVD

obaldvd4

Autor: J. Bartoň, M. Buka a AVC UP Olomouc

Charakteristika videa: DVD obsahuje kombinaci DVD č.2, 3, reportáž Audiovizuálního centra UP Olomouc a fotogalerii.

Spoluorganizátoři
Logo kraje logo olomouc logo sanofa logo prohane UP logo horizont cz